HavLong Bay

Ha Long

Ha Long je zátoka ve Vietnamu v Tonkinském zálivu. Je známá především díky svým vápencovým skalám, které vystupují z moře často jen jako osamocené monumenty, pročež je oblast vyhledávanou turistickou lokalitou. Zátoka byla v roce 1994 zapsána do Seznamu světového dědictví UNESCO.

Jak se dostat do Ha Long Bay

Ha Long Bay je místo, kam se vydá prakticky každý cestovatel, který přijede do Hanoje, takže výlet si můžete zařídit prakticky všude. V každém hotelu mají katalog, kde si můžete vybrat různě drahé zájezdy. Nabízí hlavně 1 či 2 denní výlet. Podle své zkušenosti musím říci, že jednodenní musí být naprostá šílenost, kterou nemá cenu podnikat a dvoudenní je tak na hraně. Určitě se vyplatí vybrat třídenní a pořádně si to užít.

Cesta do Ha Long Bay

Cesta z Hanoje do Ha Long je 180 kilometrů takže docela štreka. Než objedete další hotely a vymotáte se z města je půl dne pryč – proto jednodenní výlet fakt nemá cenu. Celou cestu se jede relativně málo záživnou rovinatou krajinou, kde políčka střídají průmyslové komplexy. Až před městem začínají homole, zatím většinou částečně rozebrané na stavební materiál. V přístavu je živo, všude desítky lodí.

Tagy: Žádné tagy

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *