ZEMĚ

Exotická a přitom bezpečná destinace s příchutí dobrodružství nabízí vše, co si může cestovatel přát. Fascinující přírodní scenérie, moře, pláže,hory, historické památky i nevšední orientální kulturu.

Možná je to tím, že se při vyslovení jejího jména okamžitě vybaví válečné hrůzy. Dnešní Vietnam však má zcela jinou tvář a právem se těší zájmu turistů.

Krásná exotická krajina plná fascinujících přírodních krás i jedinečné kulturní dědictví. To vše a ještě mnohem více na vás čeká ve Vietnamu, zemi rozprostírající se ve východní části pevninské jihovýchodní Asie. Hlavním městem je země je Hanoj nacházející se na severu země. Největším městem Vietnamu je Ho Či Minovo Město (bývalý Saigon), které můžete najít v jižní části země. Pevninskými sousedy Vietnamu jsou Čína, Laos a Kambodža. Zbývající části země už sousedí jen s vodními plochami, konkrétně s Jihočínským mořem.

Vietnam má za sebou velmi bohatou historii poznamenanou zejména krvavou válkou, která trvala dvacet let a během níž byl Vietnam rozdělen na dvě části. Ke sjednocení Vietnamu došlo až v roce 1976. Ačkoliv byl tento konflikt pro zemi velkou ranou, Vietnam se postupně dokázal vymanit z důsledků války a stal se sebevědomou a rychle se rozvíjející zemí, která je oblíbeným cílem řady turistů. Turisty láká zejména krásná příroda, o kterou zde opravdu není nouze. Milovníky krásných hor jistě uchvátí horské pásmo , které se táhne od severozápadu až k jihovýchodní části země. Můžete zde najít také dva významné říční toky, které vyživují okolní přírodu, a to Červenou řeku  a řeku Mekong . Vietnam je pokryt velmi bohatou a rozmanitou vegetací. Díky rozmanitým klimatickým podmínkám zde můžete najít listnaté i jehličnaté lesy, které jsou domovem řady jedinečných rostlin i zvířat. Husté lesy i rozlehlé savana zde pokrývají téměř polovinu z celkové rozlohy země. V místních lesích se nachází více než 1500 druhů dřevin, včetně různých palem, mangrovníků a bambusů. Co se zástupců zvířecí říše týče, ve Vietnamu se můžete setkat například s buvoly, slony, tygry, medvědy, divokými kočkami i s různými druhy opic.

Krásná příroda však není tím jediným, co turisty do Vietnamu láká. Neméně zajímavá je totiž také místní kultura, nádherné historické památky, tradiční kuchyně a zkrátka vše, co je s Vietnamem spojené. Pojďte společně s námi poznat alespoň některé z místních krás.